V sredo, 16. februarja 2022, smo organizirali online pogovor z naslovom »Pomen čustvene in socialne inteligentnosti na karierni poti«, na katerem smo gostili psihologinjo in profesorico dr. Evo Boštjančič (Filozofska fakulteta, UL), trenerko čustvene inteligence Mojco Balanč (MB Consulting) ter psihologa in profesorja dr. Mateja Tušaka (SIRIUS AM d.o.o.).
V zanimivem in nadvse dinamičnem pogovoru smo dobili odgovore na vprašanja, kaj sta čustvena in socialna inteligentnost in kako nam lahko pomagata na karierni poti. Čustva v naša življenja prinašajo barve. Če želimo komunicirati o naših čustvih, jih moramo v prvi vrsti najprej prepoznati. V hitrem tempu življenja mnogi med nami ne uspemo ozavestiti svojih čustev, kar pomeni, da z njimi ne moremo upravljati, še težje pa smo zaradi tega dovzetni za čustva drugih ljudi ter uspešno vodenje odnosov z drugimi. Vse štiri komponente (samozavedanje, samoupravljanje, empatija in upravljanje odnosov) sestavljajo čustveno inteligentnost.
Gostje so izpostavili, da nam čustvena in socialna inteligentnost pomagata pri komunikaciji, reševanju težav, soočanju s spremembami, timskem delu ipd., tako na osebni kot medosebni ravni. Vse večji pomen pa pridobivata tudi v poslovnem svetu, saj tako čustvena kot socialna inteligentnost pripomoreta k večanju uspeha vsakega posameznika. Ključno pri vsem tem pa je, da se teh veščin z različnimi metodami in tehnikami lahko naučimo.
Vabljeni, da si celoten posnetek pogovora ogledate tukaj>>.