Tutor nudi pomoč, odgovarja na vprašanja, vam pomaga premagovati ovire!
Tutorski sistem FU
Fakulteta za upravo Univerze v Ljubljani je sodobna fakulteta in je ena izmed prvih, ki je po prenovi študijskih programov v skladu z Bolonjsko deklaracijo začela razvijati tutorstvo, z namenom organiziranega vodenja študentov od vpisa na fakulteto do diplome in s ciljem, da postanejo neodvisni pri študiju in izbiri karierne poti.
Fakulteta za upravo ima izoblikovane naslednje tutorske sisteme:
1. uvajalno študentsko tutorstvo za študente novince,
2. predmetno študentsko tutorstvo,
3. študentsko tutorstvo za obvezno prakso,
4. študentsko tutorstvo za študente s posebnim statusom,
5. študentsko tutorstvo za tuje študente,
6. znanstvenoraziskovalno tutorstvo.
Za usposabljanje tutorjev fakulteta organizira seminarje, mesečne motivacijske sestanke in druge oblike izobraževanja.
Vse posamezne oblike tutorstva so mentorirane s strani tutorjev učiteljev.
- Tutorji študenti, tutorji učitelji in koordinatorji so povezani v zbor tutorjev. Zbor tutorjev razpravlja in sklepa o problematiki tutorskega dela, načrtovanju, izvajanju in poročanju. Zbor tutorjev na rednem letnem sestanku sprejme letno poročilo o tutorskem delu in pripravi letni delovni načrt za prihodnje leto, ki ga potrdi senat. Zbor tutorjev vodi visokošolski učitelj, ki je zadolžen za študijske in študentske zadeve. Pri delu zbora tutorjev sodeluje tudi strokovni sodelavec tutorstva.
- Tutor študent je študent kateregakoli v tekočem študijskem letu izvajajočega se študijskega programa, ki izpolnjuje razpisne pogoje in je izbran na razpisu ter ga s sklepom za tekoče študijsko leto imenuje senat fakultete. Fakulteta najmanj enkrat letno, za tekoče študijsko leto najkasneje do 31. 10., objavi javni razpis, na katerega se lahko odzovejo študenti, ki želijo sodelovati v eni od oblik tutorskega sistema. Komisija, ki jo imenuje dekan, s kandidati opravi izbirni pogovor. Pri izboru je komisija pozorna na pozitiven odnos do tutorstva, poznavanje delovanja fakultete, njenih študijskih programov in širšo študentsko problematiko ter komunikacijske sposobnosti. Predloge posreduje senatu, ki dokončno imenuje tutorje.
Osnovne naloge tutorjev so:
- izobraževanje,
- izvajanje tutorskih ur,
- komuniciranje s študenti prek e-pošte,
- sestava polletnih in letnih poročil o svojem delu, ki vsebuje število opravljenih tutorskih ur in pogosta vprašanja študentov, ali
- pisanje dnevnika, na podlagi katerega sestavijo poročilo o svojem delu.
KONTAKT IN INFORMACIJE:
E-pošta: crpo@fu.uni-lj.si