
Pomen čustvene in socialne inteligentnosti postaja vse bolj pomemben del za razumevanje ljudi in samih sebe ter različnih socialnih situacij, s katerimi se sooča posameznik v zasebnem in poslovnem okolju.
Strokovna in tehnična znanja, ki jih potrebujemo za opravljanje nekega dela, se lahko dokaj hitro naučimo, priučimo, medtem ko moramo čustvene in socialne sposobnosti v sebi razviti in jih znati tudi pravilno uporabiti, če želimo uspešno ravnati s seboj in drugimi ter uspešno odgovarjati na izzive, ki izhajajo iz družbenega in poslovnega okolja.
Čustvena in socialna inteligentnost sta izjemno pomembni na karierni poti ljudi, saj nam pomagata pri presojanju, zaznavanju, razumevanju, (sočutnemu) odgovarjanju in odzivanju na situacije, v katerih se znajdemo. Ker se na karierni poti pogosto srečujemo s stresnimi situacijami in pritiski ali se soočamo z različnimi izzivi, sta ravno čustvena in socialna inteligenca tisti, ki nam omogočata osebnostne prilagoditve in nudita samozaupanje ter nenazadnje priložnosti za lastni razvoj ter uspešno ravnanje s seboj in drugimi.
Vabimo vas, da se nam pridružite na online pogovoru na temo “Pomen čustvene in socialne inteligentnosti na karierni poti”, ki bo v sredo, 16. 2. 2022, od 16.00 do 17.00.
Pogovor bo moderirala mag. Veronika Petkovšek (Fakulteta za upravo, Katedra za ekonomiko in management javnega sektorja). Njeni gostje pa bodo dr. Eva Boštjančič (psihologinja), gospa Mojca Balanč (trenerka čustvene inteligence) in dr. Matej Tušak (psiholog).
Pogovor bo namenjen vsem, ki se želite seznaniti s pomenom čustvene in socialne inteligentnosti pri doseganju uspehov na karierni poti.
Pogovor bomo izvedli s pomočjo videokonferenčnega orodja Zoom. Dan pred dogodkom bomo vsem prijavljenim poslali tehnične informacije, skupaj s povezavo preko katere boste lahko vstopili v pogovor.
Vsi zainteresirani boste lahko v pogovoru aktivno sodelovali tako, da boste predhodno zastavili vprašanja (ob prijavi, v sporočilo) oziroma jih boste zastavili tekom pogovora na način, da boste vprašanja napisali v “chat”.
K prijavi vabljeni tudi študentje Fakultete za upravo, saj se aktivna udeležba (prisotnost na dogodku, zastavitev vprašanja tekom pogovora) upošteva kot ena ura kompetenčnega dogodka.
Dogodek je brezplačen, več in prijava TUKAJ>>