Online dogodek Kluba alumnov Fakultete za upravo: Vodenje v 21. stoletju

10. junij, 2020

Vedno aktualna tema vodenja bo v tokratnem online pogovoru s priznanimi strokovnjaki razkrila odgovore na mnoga zanimiva vprašanja. Spoznali bomo vodje 21. stoletja, odgovorili na dileme, zakaj avtoritarni tipi vodenja ne vodijo k rešitvam oziroma zakaj mora biti novodobni vodja kompetenten. V današnjih družbah se vedno bolj soočamo z negotovostjo, ki zahteva bolj učinkovite in predvsem nove pristope vodenja sodelavcev oz. organizacij. Gre za t. i. postherojsko vodenje, pri katerem vodja skrbi za uresničevanje polnega potenciala sodelavcev. Z gosti bomo obenem odgovorili na vprašanje, kako ustvariti zdravo delovno okolje za uspešno in učinkovito vodenje novih generacij.

Z vami bodo:

• Boštjan KORITNIK, minister za javno upravo
  • doc. dr. Danijela BREČKO, izvršna direktorica Sofos - Inštituta za upravljanje znanja in razvoj talentov
  • prof. dr. Janez STARE, dekan Fakultete za upravo

Pogovor bo povezovala ga. Anja HLAČA FERJANČIČ.

Na dogodku boste izvedeli:

• Kakšen je vodja v 21. stoletju?
  • Pomen ustvarjanja zdrave organizacije.
  • Ali je lahko strokovnjak dober vodja?
  • Pasti vodenja nekdanjih kolegov. So dovolj le občutki?
  • Kakšno je postherojsko vodenje?
  • Pomen komunikacije in uvajanja nenadnih sprememb v kolektiv.
  • Nasveti za vodenje novih generacij: vodenje brez prisile ali utopija?

Dogodek je brezplačen, potrebna pa je prijava tukaj>>.

Študentje Fakultete za upravo lahko udeležbo na dogodku uveljavljajo za priznavanje 1 ure kompetenčnega dogodka. Za ta namen bodo morali do 26. 6. 2020 na e-naslov crpo@fu.uni-lj.si poslati kratek povzetek pogovora (vsaj 200 besed tega, kar je povedal kateri od gostov - omeniti je treba vse goste).

Lepo vabljeni, da se nam pridružite!