Skoči na vsebino

  • Online pogovor "Praktični vidiki uporabe digitalnih orodij in UI pri študiju", 27. 3. 2025, 16.00-17.00, PROGRAM, PRIJAVA. Rok za prijavo je 25. 3. 2025, do 12. ure.

  • Zakon o splošnem upravnem postopku (obnovitev oz. osvežitev znanja)
  • Vodenje inšpekcijskih postopkov
  • Predstavitev inšpekcijskega nadzora
  • Upravljanje dokumentarnega gradiva
  • Uredba o upravnem poslovanju
  • Excel – od podatkov do informacij za odločanje
  • Kompetentna tajnica
  • Odnosi za uspešno delovno okolje
  • Psihično in fizično nasilje na delovnem mestu
  • Obvladovanje stresa in vzdrževanje dobrih odnosov med zaposlenimi

V Svetovalno-izobraževalnem centru Fakultete za upravo sodelujemo s kompetentnimi in priznanimi strokovnjaki iz različnih področij. To je namreč eden izmed načinov, s katerim zagotavljamo kvalitetno izvedbo izobraževalnih dogodkov in uresničujemo poslanstvo našega centra.

EPSO PRIPRAVE so slovenski izobraževalni program, namenjen vsem, ki želijo pomoč pri  opravljanju vstopnih pogojev za delo v EU institucijah.

 

EPSO PRIPRAVE pomagajo razumeti metodologijo EPSO izpitov in omogočajo vsebinsko in časovno obvladovanje različnih oblik testov, ki so na podlagi posebne metodologije razviti za ocenjevanje kompetenc za zaposlitev v EU institucijah.

 

Več informacij o EPSO pripravah je na voljo na povezavi.

V Svetovalno-izobraževalnem centru Fakultete za upravo se zavedamo, da so ustrezna znanja in veščine ključna orodja za doseganje želenih rezultatov. Zato vam ponujamo širok nabor izobraževalnih dogodkov na različnih področjih, ki so jih razvili naši strokovnjaki z namenom, da pomagajo vam ali vaši organizaciji postati uspešnejši in učinkovitejši. Izobraževalne dogodke oblikujemo tako, da odgovarjamo na vaše potrebe in jih pripravimo na način, ki najbolj ustreza vam.

 

Izvajalci izobraževalnih dogodkov se lahko pohvalijo z dolgoletnimi praktičnimi izkušnjami na različnih področjih, kjer delujejo. Izobraževanja temeljijo na interaktivnih in praktičnih pristopih, ki omogočajo hitro utrditev novo pridobljenih znanj. Zavedamo se, da še tako dobri izobraževalni dogodki ne odgovorijo vedno na vaše potrebe ali potrebe vaše organizacije - zato vam v Svetovalno-izobraževalnem centru ponujamo izobraževanja po meri.

Fakulteta za upravo Univerze v Ljubljani pripravlja nekaj programov mikrodokazil, ki bodo objavljena kmalu. 

 

V nasprotju z makrodokazili, kot so na primer diplome ali licence, ki zahtevajo dolgo in poglobljeno dobo celovitega študija na akreditiranih institucijah in programih, se mikrodokazila osredotočajo na specifične nize znanj in omejenih učnih izidov, do katerih je mogoče priti v krajšem časovnem obdobju.

 

Mikrodokazila dopolnjujejo in spodbujajo usposabljanje in nujno ne nadomeščajo že vzpostavljenih oblik vseživljenjskega učenja. Vključujejo se v sisteme izobraževanja kot dopolnitev študijskih programov, nikakor pa z njimi ni mogoče pridobiti diplome, ki bi bila primerljiva z diplomo na dodiplomskem in podiplomskem študiju. Mikrodokazila so odziv na vse bolj neurejeno ponudbo usposabljanj za pridobivanje kompetenc, ki nimajo enotnega okvira za zagotavljanje kakovosti.

Mikrodokazila odpirajo pot v inovativno učno okolje in so zato dodana vrednost utečenim oblikam poučevanja. Predstavljajo hitro odzivne oblike reagiranja na potrebe družbe, najsi gre za spopad z okoljskimi tveganji, vključujočo in strpno družbo ali prilagajanje na izzive prihodnosti s tako imenovanimi poklici prihodnosti.

 

Krajše izobraževanje in usposabljanje temelji na hitrem, sprotnem in problemsko načrtovanem uvajanju učnih vsebin in prispeva h kulturi kakovosti študija na Univerzi v Ljubljani in posodabljanju rednih študijskih programov na vseh stopnjah.

 

Vir: Univerza v Ljubljani (2025)

E-izobraževanje nudi možnost izobraževanja, usposabljanja in razvijanja dodatnih znanj in veščin s pomočjo sodobne informacijsko komunikacijske tehnologije oziroma spleta. Gre za krajevno in časovno ločitev tistega, ki poučuje in tistega, ki sprejema učno izkušnjo.