Izkušnje študentov/Experiences of Students:

Leto izmenjave: 2023/24

1. Splošne informacije o izmenjavi:

Država in naziv univerze, kjer je potekala študentska izmenjava: Nizozemska, Rotterdam university of applies sciences
Fakulteta oz. department kjer ste opravljali izpite Rotterdam business school
Semester izmenjave in študijsko leto izmenjave Prvi semester 2023/24
Stopnja študija: opravljanje izpitov na 1. ali 2. stopnji (magistrski) 1.       Stopnja
Približno število tujih študentov (kako velika skupina tujih študentov na izmenjavi) 20 v mojem razredu + 10 nizozemskih študentov
Jezik predavanj in izpitov Angleščina

1. Izmenjava je potekala z namenom:

1. opravljanje del študijskih obveznosti v obliki predavanj in opravljanja izpitov
2. priprave zaključnega oz. raziskovalnega dela

1. Katere študijske predmete bi priporočili študentom, ki se odločajo študirati na omenjeni instituciji (prosimo, če zraven predmetov navedete tudi spletne strani predmetov)?

1. V čem se študij na omenjeni instituciji razlikuje od študija na Fakulteti za upravo?

Veliko več skupinskega dela, predavanje in vaje niso ločene, odnosi med študenti in profesorji so bolj sproščeni in neformalni

1. Katere pozitivne izkušnje bi lahko prenesli oz. uvedli v pedagoški proces na Fakulteti za upravo?

Da predavanje in vaje nebi bile ločene

1. Katere obštudijske dejavnosti priporočate (šport, potovanja, tečaji, srečanja,…)?

Potovanja in obštudijske aktivnosti organizirane s strani univerze (filmski večeri, izleti na plažo, namizne igre, kvizi,…)

1. Kaj priporočate glede (prosimo, da navedete tudi naslov spletne strani, če obstaja):
  • namestitve: Ssh https://www.sshxl.nl/en
  • prevoza: tramvaji, metro, vlaki, flixbus, kolo
  • prehrane: lidl, aldi, jumbo, albert heijn

1. Povprečni mesečni stroški:

Študijsko gradivo /
Namestitev 630
Mestni promet cca. 80 če je to glavni vir transporta
Hrana 150
Socialno življenje (npr. fitnes, izleti, itd.)
Skupaj

1. Študija v tujini ne boste nikoli pozabili zaradi …

Pletenja novih prijateljstev in poznanj ter doživljanje in spoznavanje novih kultur in okolja.

10. Za nadaljnje informacije o študiju v tujini sem na voljo na naslednjem e-naslovu:

lk7988@student.uni-lj.si