1603 Računalniški praktikum

• Študijski program in stopnja: visokošolski strokovni študijski program Uprava 1. stopnja
  • Tip predmeta: Obvezni
  • Število ur predavanj: /
  • Vaje: 45
  • Druge oblike študija: 15
  • Samostojno delo: 30
  • Nosilec: mag. Damijana Keržič

1. Cilji in kompetence

Cilji

• pridobiti temeljna znanja in spretnosti za učinkovito in uspešno uporabo IKT v pisarniške namene
  • usposobiti za oblikovanje daljših besedil z uporabo naprednih funkcionalnosti (slogi, odseki, glave in noge, grafika, tabele, literatura, sklici, kazala)
  • usposobiti za prikaz in obdelavo podatkov z uporabo funkcionalnosti, ki jih nudijo preglednice (naslavljanje, funkcije, formule, urejanje in grafični prikaz podatkov, pogojno oblikovanje)
  • usposobiti za uporabo predstavitvenih orodij (ustvarjanje, oblikovanje, grafika, animacija)

Kompetence

• sposobnost uporabiti pisarniške programe
  • sposobnost oblikovanja daljših zahtevnejših besedil z uporabo naprednih funkcionalnosti
  • sposobnost pripraviti podatke, uporabiti formule in funkcije v izračunih in grafično prikazati podatke
  • sposobnost učinkovito pripraviti predstavitev z uporabo matrice ter osnovnega znanja grafičnih elementov in animacije

• Uporaba računalnika, datotečni sistem
  • Pisarniška programska oprema
  • Naprednejša uporaba funkcionalnosti urejevalnika besedil (slogi, odseki, glave in noge, grafika, tabele, kazala, navzkrižno sklicevanje, bibliografija)
  • Uporaba funkcionalnosti preglednic (naslavljanje, formule, funkcije, prikaz podatkov)
  • Učinkovita priprava predstavitev

3. Temeljna literatura in viri

• Keržič, D. & Dečman, M. (2015). Osnove informatike: Urejevalniki besedil in svetovni splet. 1. dopolnjena in predelana izd. Ljubljana : Fakulteta za upravo.
  • Keržič, D. & Dečman, M. (2015). Osnove informatike: Delo s preglednicami in predstavitvami. 1. dopolnjena in predelana izd. Ljubljana : Fakulteta za upravo.
  • gradiva v spletni učilnici

4. Predvideni študijski rezultati

• zna uporabiti osnovne funkcije osebnega računalnika in operacijskega sistema ter upravljanja datotek
  • zna uporabiti funkcionalnosti elektronskih preglednic