450 Računovodstvo

• Število ur: 60
  • Nosilec: dr. Marko Hočevar

1. Namen predmeta

Naučiti študente opredelitve in pomena računovodske funkcije v podjetju. Naučiti študente razumeti bistvo temeljnih ekonomskih kategorij v računovodstvu. Seznaniti študente s knjigovodskim procesom. Naučiti študente osnov računovodskega predračunavanja. Spoznati študente s pomenom računovodskega nadziranje in vrstami računovodskega nadziranja. Naučiti študente analiziranja računovodskih izkazov.

Splošne in predmetno-specifične competence

Študent bo moral poglobiti že pridobljeno znanje in razumevanje snovi. To mu bo omogočalo reševanje praktičnih in teoretičnih problemov. Študent bo moral kritično presojati obravnavano snov tudi s pomočjo raziskovalnih metod. Študent se bo samostojno  izpopolnjeval, obenem pa se bo učil tudi skupinskega dela. Študent bo moral pridobljeno znanje jasno in pregledno sporočiti svojim kolegom.

• Opredelitev računovodstva
  • Temeljne ekonomske kategorije v računovodstvu
  • Knjigovodstvo
  • Računovodsko predračunavanje
  • Računovodsko nadziranje
  • Računovodsko analiziranje

3. Študijska literatura in viri

a) obvezna literatura in viri

• Hočevar Marko, Igličar Sandi, Zaman Maja: Osnove računovodstva. Ljubljana : Univerza v Ljubljani Ekonomska fakulteta, 2002
  • Zaman Maja , Trtnik Boštjan: Zbirka vaj iz predmeta Osnove računovodstva. Ljubljana : Univerza v Ljubljani Ekonomska fakulteta, 2002
  • Igličar Sandi, Hočevar Marko: Računovodstvo za managerje. Ljubljana , Gospodarski vestnik, 1998

4. Obveznost študentov

Predavanje: 3 skupine po 3 ure predavanj tedensko

Vaje: Vaje omogočajo poglabljanje snovi preko praktičnih nalog.

Študenti skupinsko rešujejo praktične naloge in se o težavah pri reševanju nalog konzultirajo z vodjem vaj Vaje za vsako skupino trajajo 2 uri.

5. Oblike preverjanja in ocenjevanja znanja

Izpit je pisni.