720 Angleški poslovni jezik

• Nosilec: pred. Manica Danko

1. Namen predmeta

Cilji:

• utrjevanje in poglabljanje že usvojenega znanja angleškega strokovnega jezika s področju (javne) uprave in poslovanja
  • pisno in ustno sporazumevanje na področju poslovanja in uprave v angleškem jeziku
  • samostojna uporaba virov v angleškem jeziku na svetovnem spletu in strokovni literaturi

Predmetno specifične kompetence:

• Slušno razumevanje zahtevne neformalne/formalne poslovne komunikacije ter strokovnih besedil
  • Bralno razumevanje formalnih vsakdanjih (obrazci ipd.) besedil
  • Bralno razumevanje zahtevnih strokovnih člankov, poročil
  • Zahtevno govorno sporočanje z uporabo strokovne terminologije (predstavitve, poročila, pojasnjevanje)
  • Pisno izražanje v strokovnem jeziku (poslovna korespondenca, poročila)

• Ljudje in organizacije
  • Struktura organizacij
  • Poslovna potovanja
  • Rezultati podjetij
  • Komunikacija na delu
  • Zdravje in varnost na delovnem mestu
  • Novi kadri in usposabljanje
  • Oglaševanje in promocija
  • Mednarodno sodelovanje
  • Prodaja
  • Motivacija
  • Poslovna etika

3. Študijska literatura

• O'DRISCOLL, Nina,  SCOTT-BARRETT, Fiona: BEC Vantage Masterclass Upper-Intermediate Course Book. 2003. Oxford University Press. (160 strani)
  • PLEDGER, Pat: Express: English for Human Resources Student's Book and MultiROM. 2007. Oxford University Press. (80 strani)
  • MACKENZIE, Ian: Professional English in Use Finance. 2006. Cambridge University Press. (izbrana poglavja)
  • MASCULL, Bill: Business Vocabulary in Use Advanced. 2004. Cambridge University Press. (izbrana poglavja)

4. Obveznosti študenta

• Pogoj je vpis v 2.oz.3. letnik študija
  • Pogoj za vključitev v izbirni predmet je opravljeni izpit iz obveznega predmeta Angleški jezik I in predhodno opravljen preizkus iz znanja angleškega jezika (Oxford Placement Test) z oceno najmanj B2.
  • Pogoj za pristop h končnemu izpitu so opravljene obveznosti (60 % prisotnost na vajah in opravljena oba kolokvija)

5. Oblika preverjanja in ocenjevanja znanja

• Kolokvij 1 (10%), Kolokvij 2 (10%)
  • Pisni izpit 50%