713 Strokovna komunikacija v angleškem jeziku

• Študijski program in stopnja: univerzitetni študijski program Uprava 1. stopnja
  • Tip predmeta: Izbirni
  • Število ur predavanj: 15
  • Samostojno delo: 165
  • Nosilec: mag. Manica Danko

1. Cilji in kompetence

Študent zna:

• učinkovito uporabljati zahtevne slovnične strukture v pisnem in ustnem sporočanju v akademskem okolju za potrebe raziskovanja in dela .
  • argumentirano predstaviti strokovne vsebine iz študijske literature.
  • kritično brati strokovne vire.
  • slediti razpravi o prebranih besedilih in posegati v razpravo z argumentiranimi izjavami in ustreznim besediščem.
  • izvesti strokovno predstavitev na strokovno temo in sodelovati v konstruktivni razpravi.
  • razviti zmožnost prenosa strokovnega znanja iz slovenskega v angleški jezik in obratno;
  • razpravljati zmožnosti za  strokovne potrebe na področju ekonomije, prava in informatike.

Kompetence:
Predmet razvija:

• zmožnost jezikovne in medkulturnega sporazumevanja v angleškem jeziku za povečevanje možnosti za nadaljnje izobraževanje in zaposlitev;
  • zmožnost samostojnega branja in razumevanja angleških besedil stroke;
  • zmožnost pisanja za akademske potrebe  skupnih in individualnih projektov;
  • zmožnosti iskanja, izbire in uporabe relevantnih podatkov in informacij iz pisnih virov;
  • zmožnost govora v akademskem okolju (predstavljanje in zagovarjanje tez).

• Analiziranje strukture avtentičnih strokovnih besedil v okviru pogojev besedilnosti (kohezija, koherenca, namenilnost, sprejemljivost, sporočilnost, ustreznost situaciji in govornemu položaju, medbesedilnost) in posebnosti znanstvenega jezika.
  • Navajanje k samostojnemu spremljanju znanstvene in strokovne literature in razvijanje sposobnosti izdelave povzetkov /abstraktov/parafraziranje takih besedil.
  • Širjenje strokovnega besedišča in rabe jezika s slovničnimi in funkcionalnimi jezikovnimi strukturami, značilnih za znanstveno zvrst družboslovja z mesečnimi nalogami.
  • Pisanje esejev in daljših besedil o izbrani temi upoštevajoč IMRAD standarde v sodelovanju z učitelji strokovnih predmetov.
  • Razvijanje sposobnosti samostojnega razumevanja govorjenega strokovnega besedila ter beleženja in povzemanja vsebine teh besedil.
  • Oblikovanje in priprava na  samostojni govorni nastop s pomočjo spletnih virov upoštevajoč zakonitosti učinkovite predstavitve v angleškem jeziku .

3. Temeljna literatura in viri

• Harrison, R. 2006. Academic Skills. Reading, Writing, and Study Skills. OUP. (Izbrana poglavja; do 150 str.)
  • Oshima, A & Hogue, A.  2006.  Introduction to Academic Writing. Pearson Educa. Longman. (221 strani)
  • Hewings, M. 2005. Advanced Grammar in Use with CD-ROM (teme in strani izberejo študenti)
  • Redman, P. 2002. Good Essay Writing. A social Sciences Guide. SAGE Publications. (134 strani)

4. Predvideni študijski rezultati

Izbirni predmet omogoča študentom poglabljanje znanja na širših strokovnih področjih s pomočjo znanja stroke, omogoča jim usposabljanje jih za iskanje novih virov znanja na strokovnem in znanstvenem področju v angleškem jeziku. Omogoča jim razvijanje kritične refleksije, socialnih in komunikacijskih zmožnosti v angleškem jeziku pri delu v interdisciplinarnih timih.

5. Metode poučevanja in učenja

• vaje
  • e-učenje

6. Načini ocenjevanja