63745 Angleški jezik nivo A

63745 Angleški jezik – nivo A

• Vrsta programa: interdisciplinarni univerzitetni študijski program Upravna informatika 1. stopnja
  • Tip predmeta: izbirni
  • Število ur predavanj: 30
  • Seminarske vaje: 15
  • Nosilec: mag. Marina Štros Bračko

1. Cilji in kompetence

Cilj predmeta je poglobiti splošno jezikovno znanje študentov ter jih seznaniti z jezikom stroke oz. osnovno strokovno terminologijo glede na študijsko smer. Pri predmetu se bodo študenti seznanili s spremembami in novostmi v angleškem jeziku, korespondence in pri predstavitvah. Študenti bodo spoznali tudi strukturo fakultete (nazive laboratorijev, smeri, predmetnika) v tujem jeziku ter razvili bralno razumevanje strokovnih besedil in utrdili pripravo povzetkov vsebine v angleščini. Poleg tega bodo razvili tudi specifične poslovne komunikacijske veščine (telefoniranje, elektronska pošta, neformalni pogovori, predstavitev naloge oz. referata, predstavitev oddelka ali laboratorija, pisanje C.V.-ja in spremnega pisma, priprava na razgovor za delovno mesto).

Slovnica:

• čas,
  • predlogi,
  • tvorba vprašanj,
  • modalni glagoli,
  • predložne zveze,
  • števila in števniki,
  • pasiv,
  • pogojniki,
  • frazni glagoli.

Besedišče:

• prvi kontakti in predstavljanje,
  • vljudnostne fraze,
  • izmenjava informacij,
  • predstavitev podjetja in dejavnosti,
  • jezik poslovnih predstavitev,
  • korespondenca in telefoniranje,
  • dogovori in zmenki.

3. Temeljna literatura in viri

• Williams A. in Pile L. (2002) Pass Cambridge, BEC Vantage. Summertown Publishing: Oxford.
  • Badger I. (2006). English for work. Longman: Edinburgh.

Dodatna literatura:

• Anderson K. (2004). Study speaking. Cambridge University Press: Cambridge.
  • Štros M. (2006). English correspondence. Babylon d.o.o.: Ljubljana.
  • Brieger, N. In Pohl, A. (2002). Technical English Vocabulary and Grammar. Summertown: Summertown Publishing Limited.
  • EVROTERM. Večjezična terminološka baza izrazov Evropske unije. Dostopno na: www.sigov.si/evroterm.
  • Cambridge Dictionary Online. Dostopno na dictionary.cambridge.org.

4. Predvideni študijski rezultati

Predmet bo študentom omogočil:

• utrditi in razširiti splošno in strokovno znanje angleškega jezika;
  • samostojno učenje jezika in uporabo različnih virov (slovarji, učbeniki, časopisi  in revije, spletne strani, ipd);
  • pisanje povzetkov besedil;
  • brati, analizirati in razumeti različna avtentična strokovna besedila;
  • pripravo na mednarodne izpite Univerze Cambridge in pridobitev spričevala o aktivnem znanju angleškega jezika.

Uporaba:

• S pridobljenim spričevalom o aktivnem znanju ang. jezika bo študent lahko izkazal znanje, ki ga je pridobil v programu, ki v celoti temelji na priporočenem evropskem jezikovnem okviru. Sam bo lahko svoje znanje ocenil s stopnjami od A1 do C2 glede na usvojeno znanje in pridobljeno oceno ob koncu programa, kar mu bo še v posebno pomoč pri izmenjavi študentov, v okviru evropskih programov: Erasmus, Leonardo, ipd.

Refleksija:

• Študentje bodo glede na usvojeno znanje s področja tehnike (npr. računalništva) ugotavljati prednosti in slabosti uporabe le-teh pri učenju tujega jezika.

Prenosljive spretnosti - niso vezane le na enpredmet:

• Jasno in učinkovito ustno in pisno izražanje, samostojno učenje in iskanje informacij, kritično razmišljanje, timsko delo, organiziranje časa.

5. Metode poučevanja in učenja

• predavanja
  • lektorske vaje
  • delo v parih in skupinah