Z monokomedijo Andreja Rozmana Roze nagradili dosežke Znanstvene založbe Fakultete za upravo

20. marec, 2013

Na Fakulteti za upravo je že tradicionalno v času, ko začne pomlad trkati na vrata, potekal Dan založbe. Usta nam je do ušes raztegnila monokomedija z naslovom "Kratka zgodovina" pesnika, pisatelja in igralca Andreja Rozmana Roze, ki je bil letošnji gost prireditve.

V monokomediji je na svojstven način interpretiral (slovenske) literarne klasike in si s svojim iskrenim nastopom na široko odprl vrata do naših src in nas nasmejal takorekoč do solz.

Dekanja, prof. dr. Stanka Setnikar Cankar je na začetku v pozdravnem nagovoru poudarila pomen vlaganja v kulturo, ki se v nasprotju z v zadnjem času popularnim mnenjem povrne, in našla stično točko med kulturo in visokim šolstvom, ki sta dandanes zelo na udaru.

Znanstvena založba Fakultete za upravo z dogodkom slavi slovensko govorjeno besedo in izpostavlja svoje dosežke. Teh v zadnjih dveh letih ni bilo malo: 9 učbenikov, 16 e-knjig in praktikumov in 23 sodelujočih avtorjev je nekaj na kar smo lahko upravičeno ponosni.