Predavanje veleposlanika Kanade v Nemčiji in posebnega odposlanca v Evropski uniji Stéphana Diona

26. marec, 2018

Na naši fakulteti je v sodelovanju s kanadskim veleposlaništvom v Sloveniji 20. marca 2018 predavala njegova ekscelenca Stéphan Dion, veleposlanik Kanade v Nemčiji in posebni odposlanec v Evropski uniji, z naslovom: "Graditi uspešne demokracije: Odgovori s strani Kanade in Slovenije".

G. Stéphan Dion je bil pred svojim trenutnim imenovanjem od novembra 2015 in januarja 2017 kanadski zunanji minister. V letih med 2004 in 2005 je bil minister za okolje in leta 2005 je predsedoval Konferenci Združenih narodov za klimatske spremembe (COP11/MOP1). Od leta 2001 do 2003 je bil kot minister zadolžen za uradne jezike.

Kot minister za medvladne zadeve je med letoma 1996 in 2003, dlje kot katerikoli Kanadčan v obdobju Konfederacije, igral vodilno vlogo v promoviranju kanadske enotnosti.

Leta 2006 je bil izvoljen za vodjo Liberalne stranke Kanade in postal vodja Uradne opozicije v spodnjem domu kanadskega parlamenta, na položaju je bil do leta 2008.

Pred vstopom v politiko je Stéphane Dion leta 1984 poučeval politično znanost na Université de Moncton, kasneje pa med letoma 1984 in 1995 pa na Université de Montréal. Je avtor več znanstvenih člankov in knjig o javni upravi, organizacijskih procesih, političnih institucijah in okolijskih politikah.

Njegovo predavanje, ki je potekalo v angleščini, si lahko preberete tukaj>>

Fotografije>>