Okrogla miza Izzivi Slovenije 2020 in predstavitev znanstvene monografije Slovenska javna uprava na razpotju strateških sprememb

13. junij, 2016

Vabljeni na okroglo mizo »Izzivi Slovenije 2020«: Spremembe prostorske in gradbene zakonodaje za izboljšanje konkurenčnosti Slovenije, ki bo 22. junija 2016 ob 17. uri, v organizaciji Zavoda 14 in Fakultete za upravo potekala v prostorih fakultete.

Področje urejanja prostora, gradnje objektov in sodelovanje arhitektov ter projektantov se razvijajo in dopolnjujejo eden z drugim. Večanje prebivalstva in širjenje mest nas sili k temu, da prilagajamo koncept urejanja prostora in preko arhitektov in projektantov vpeljujemo nove načine gradnje. Glede na zahtevnost vseh treh področij se hitrih in velikih spremembe ne more oblikovati z danes na jutri. Namen sprememb je vzpostaviti mehanizme na področju urejanja prostora in graditve objektov, kjer se javni interes uspešno sreča z zasebnim interesom.

O vsem tem bomo razpravljali na okrogli mizi »Izzivi Slovenije 2020«: Spremembe prostorske in gradbene zakonodaje za izboljšanje konkurenčnosti Slovenije, ki bo potekala po naslednjem programu:

17:00-17:15 Otvoritev

•    dr. Janez Stare, dekan Fakultete za upravo, UL
•    dr. Aleksander Aristovnik, direktor Zavoda 14 in Fakulteta za upravo, UL
•    Lidija Stebernak, državna sekretarka, Ministrstvo za okolje in prostor

17:15-17:40 Predstavitev znanstvene monografije ob 60-letnici Fakultete za upravo: Slovenska javna uprava na razpotju strateških sprememb
•    dr. Aleksander Aristovnik, Fakulteta za upravo, UL
•    dr. Polonca Kovač, Fakulteta za upravo, UL
•    dr. Janez Stare, Fakulteta za upravo, UL
•    dr. Ljupčo Todorovski, Fakulteta za upravo, UL

17:40-19:30 Omizje “Izzivi Slovenije 2020”: Spremembe prostorske in gradbene zakonodaje za izboljšanje konkurenčnosti Slovenije
•    mag. Sabina Jereb, Ministrstvo za okolje in prostor
•    Luka Ivanič, Ministrstvo za okolje in prostor
•    Črtomir Remec, Inženirska zbornica Slovenije
•    Andrej Goljar, Zbornica za arhitekturo in prostor Slovenije
•    mag. Jože Renar, Gospodarska zbornica Slovenije
•    dr. Alma Zavodnik Lamovšek, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, UL

Vodja okrogle mize: dr. Polonca Kovač, Fakulteta za upravo, UL

19:30-    Druženje s pogostitvijo

Vljudno vabljeni k udeležbi in sooblikovanju naše okoljske in gradbene ureditve. Udeležba na dogodku je brezplačna, potrebna je le PRIJAVA.

Za dodatne informacije se lahko obrnete tudi na elektronski naslov info@zavod14.si.