Poletna šola uspešno zaključena!

21. avgust, 2017

V tednu, od 20. do 27. avgusta 2017, je na fakulteti poteka mednarodna poletna šola z naslovom "Enhancing Governance in Small States: Migration Crisis and Contemporary Challenges".

Poletno šolo smo organizirali v okviru projekta Erasmus+ strateška partnerstva, Small States in Europe: Towards a Cross-Disciplinary Approach (EUSmall). Udeležilo se jo je 20 študentov iz desetih držav in 10 učiteljev iz šestih držav, in sicer iz partnerskih univerz, ki sodelujejo pri projektu.

Udeležencem smo pripravili pestro vsebinsko dogajanje tekom celega tedna na temo izzivov in upravljanja majhnih držav, odnosu majhnih držav do večjih sosed, migracijskiih politikah in drugo. Poleg predavanj so imeli možnost spoznavati Ljubljano in Slovenijo, našo kulturo ter kulinariko. Ogledali so si Ljubljano, Postojnsko jamo in Piran.

Organizirali smo tudi foto natečaj in nagradili najboljše fotografije..

Potrudili se bomo, da so po zaključku udeleženci poletne šole fakulteto in Slovenijo zapustili polni dobrih vtisov in novega znanja.

O dogajanju več na na FB strani poletne šole>>

Fotografije s poletne šole so dostopne tudi tukaj>>