Nov učbenik Strateški menedžment v javnem sektorju

28. avgust, 2017

Pri Znanstveni založbi  Fakultete za upravo je izšel nov učbenik Strateški menedžment v javnem sektorju, avtorjev dr. Primoža Pevcina in dr. Sabine Bogilović.

Knjiga Strateški menedžment v javnem sektorju proučuje temeljne faze strateškega menedžmenta, saj sledi logiki, da je proces strateškega menedžmenta v javnem sektorju sestavljen iz dveh ključnih korakov: formulacije strategije in udejanjanja strategije. Pri obravnavi avtorja izhajava iz splošnih principov strateškega menedžmenta, nato sledi aplikacija na nekatere posebnosti procesa v javnih in nepridobitnih organizacijah. Pri tem knjiga obravnava tudi strateški menedžment v nepridobitnih organizacijah, s čimer bralcu omoči vpogled v potek procesa v vseh treh sektorjih: pridobitnem, javnem in nepridobitnem.

Kratek povzetek vam je dostopen tukaj>>

Knjigo lahko kupite v knjižnici Fakultete za upravo oz. preko spletne knjigarne>>.

Vabljeni k branju!