Naši študenti na Festivalu odprtih podatkov 2018

13. april, 2018

Tudi letos so študentje tretjega letnika Upravne informatike in Upravljanje javnega sektorja pripravljali seminarske naloge na tematiko uporabe odprtih podatkov. Interdisciplinarne ekipe so pripravljale vsebinske in tehnične rešitve, tudi ob podpori Microsofta, ki je omogočil gostovanje na njihovih strežnikih. Dve najboljši ekipi sta predstavili svoje rezultate na Festivalu odprtih podatkov, ki ga organizira Ministrstvo za javno upravo.

Dogodek se je odvijal 12. 4. 2018 na Fakulteti za računalništvo in informatiko, predstavili pa smo spletno vizualizacijo prometnih nesreč in program, ki na podlagi strojnega učenja napoveduje uro prometne nesreče (primer prometnih podatkov) ali vzrok smrti (primer podatkov Nacionalnega instituta za javno zdravje). Predstavitve sta izvedla Jernej Štrbenk in Niko Dovidija.