Veleposlanica Kanade na konferenci Sodobni izzivi Kanade v 21. stoletju

29. januar, 2018

Na naši fakulteti je v ponedeljek, 29. januarja 2018, potekala konferenca Sodobni izzivi Kanade v 21. stoletju.  Na sodobne izzive v kanadski politiki, kulturi in ekonomiji so odgovore iskali gostje:

- Isabelle Poupart, veleposlanica Kanade na Madžarskem, Bosni in Hercegovini in Sloveniji; naslov predavanja: “Canada-Slovenia: Friends, Allies and Trade Partners”,

- dr. Jason Blake, izredni profesor na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani; naslov predavanja: "Canada Plays... or at least Relaxes?",

- dr. Michelle Gadpaille, izredna profesorica na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru; naslov predavanja: "First Nations in London: An Involuntary Ambassadorship" in

- dr. Mitja Durnik, docent na Fakulteti za upravo Univerze v Ljubljani; naslov predavanja: "Slovenian Ethnic Economy in Contemporary Canada".

Uvodni nagovor jeimela prof. dr. Maja Klun, prodekanja za  znanstveno-raziskovalno dejavnost na Fakulteti za upravo Univerze v Ljubljani.

Študenti so na konferenci lahko prisluhnili tudi izkušnjam z vsakoletnega študijskega gostovanja na kanadski univerzi York, ki sta jih predstavila podiplomska študenta na Fakulteti za upravo Martin Rotar in Daniel Šebrek.

Pogovor je povezoval dr. Mitja Durnik.