Dr. Marko Ropret in Dejan Ravšelj gostovala na Univerzi v Nevadi

19. november, 2018

Doc. dr. Marko Ropret in mag. Dejan Ravšelj sta od 5. do 9. 11. gostovala na Univerzi v Nevadi, ZDA.

Dejan Ravšelj, mladi raziskovalec na naši fakulteti, je v okviru vabila na raziskovalni seminar, ki je bil organiziran s strani prof. dr. Mehmeta Tosuna (Chair of the Department of Economics, College of Business, University of Nevada, Reno) izvedel predavanji "Public support for research and development investment and the impact on corporate performance  in Slovenian Fiscal Policy in Comparative Perspective (bilateralni projekt ARRS: The importance of business R&D expenditures and R&D tax incentives for corporate performance in different accounting environments: A comparative analysis between United States and Slovenia", vodja projekta na FU: izr. prof. dr. Aleksander Aristovnik).

Doc. dr. Marko Ropret
pa je izvedel predavanje z naslovom "Analysis of administrative barriers for SMEs in the field of tax compliance and financial reporting: a data mining approach (bilateralni projekt ARRS: Analysis of administrative barriers for SMEs in the field of tax compliance and financial and accounting reporting: a comparative analysis between Slovenia and the USA", vodja projekta na FU: izr. prof. dr. Mirko Pečarič).

Prisotni predavatelji in doktorski študenti so izkazali znatno zanimanje za predstavljene vsebine in podali vrsto uporabnih povratnih informacij. Med drugim sta bila oba sodelavca povabljena tudi na predavanja prof. dr. Tosuna s področja javnih financ, kjer sta študentom predstavila slovenske javne finance, si ogledala celotni univerzitetni kampus in izvedla vrsto neformalnih druženj, kjer so potekali pogovori tudi o izvedbi pred kratkim odobrenih ARRS bilateralnih projektov SI-US (2019-2020) ter drugih možnih oblikah sodelovanja med našo fakulteto in Univerzo v Nevadi.