Uprava gre v pravo smer 2019

20. marec, 2019

»Uprava gre v pravo smer« je tradicionalen dogodek, kjer študenti Univerze v Ljubljani v sodelovanju z izkušenimi mentorji iščejo inovativne rešitve za obvladovanje izzivov (problemov) na področju javne uprave (delov skupinah, tekmovanje med skupinami). Na ta način poskušamo prenesti teoretična znanja v uporabne rešitve, ki bi na javno upravo vplivale pozitivno in dolgoročno.

Letošnji dogodek bo potekal v sodelovanju s Študentsko organizacijo Fakultete za upravo, Študentskim svetom Fakultete za upravo in Upravno enoto Ljubljana, ki je posredovala izziv, ki bo osrednji del dogodka. Izpostavili so problematiko na kadrovskem področju, in sicer veliko število odhodov zaposlenih in vedno večji absentizem. Posledično je fluktuacija zaposlenih precejšnja, zato se nenehno soočajo z izzivom, kako motivirati kadre, ki so usposobljeni in kompetentni, da bi ostali zaposleni pri njih, hkrati pa, kako se spoprijeti z naraščajočim absentizmom oziroma ga zmanjšati.

➡️KDAJ: 10. 4. 2019 (od 9 h do 19 h). Dne 11. 4. 2019 pa bo potekala predstavitev rezultatov.

❗➡️ Študentom Fakultete za upravo se sodelovanje pri dogodku prizna kot »kompetenčni dogodek«.

➡️PRIJAVA: http://www.sic.si/izobrazevanje/izobrazevalni-dogodki/p-nvo/uprava-gre-v-pravo-smer-2019.html

❗Dogodek je za študente Univerze v Ljubljani brezplačen.❗