Jezik, prepričevanje in moderna politika

20. november, 2014

Fakulteta za upravo, Univerze v Ljubljani,  ZIP, Zavod za kulturo dialoga, in Debatno društvo Univerze v Ljubljani vas v okviru Mednarodnega študentskega debatnega turnirja vabijo na razpravo: Jezik, prepričevanje in moderna politika, ki bo potekala v petek, 28. 11. 2014, ob 11. uri v predavalnici P19 na Fakulteti za upravo.

V uvodni predstavitvi bo dr. Alfred C. Snider iz Univerze v Vermontu predstavil trende uporabe jezika pri prepričevanju volivcev v predvolilnih kampanjah. Sledila bo razprava v okviru panela, kjer bodo sodelujoči iz poglede na omenjeno tematiko iz družb in držav, iz katerih prihajajo:

Sharmila Parmanand, Filipini/ZDA, magisterij v Avstraliji, sedaj predavateljica na Univerzi Vermont,

dr. Arlan Narvaez, Univerzidad Central de Venezuela, profesor ekonomskih ved,

dr.  Maja Nenadović, doktorandka Univerze v Amsterdamu, strokovnjakinja za mednarodne odnose.

Razpravo bo povezoval doc. dr. Mitja Durnik, predavatelj na Fakulteti za upravo.

Ob 15. uri pa se bo v predavalnici P1 začel Mednarodni študentski debatni turnir, ki že tradicionalno poteka v Sloveniji in na Fakulteti za upravo in bo trajal do nedelje, 30. novembra. Na začetku bo zbrane nagovoril izr. prof. dr. Janez Stare, dekan Fakultete za upravo.

Zaključna slovesnost bo v nedeljo ob 14.30. Vse debate so javne, zato ste vljudno vabljeni, da pridete spremljati to mednarodno izmenjavo misli in argumentov. Na turnirju bo namreč sodelovalo okoli 120 študentov, profesorjev in predavateljev iz naslednjih Venezuele, ZDA, Kanade, Finske, Nizozemske, Ukrajine, Slovaške, Madžarske, Slovenije, Hrvaške, Srbije, Kosova, Kazahstana, Kirgizistana, Turčije, Južne Afrike, Sudana, Katarja, Indije,  Singapura, Filipinov in Kitajske

Več informacij: http://debateacademy.net/Debate_Academy/IDA_Slovenia.html.