28. marec, 2018

Nevladne organizacije (NVO) predstavljajo pomemben segment slovenske družbe in ključno vplivajo na družbeno povezanost, solidarnost ter imajo potencial za nadaljnji razvoj. Obstoječa široka mreža NVO v Sloveniji, pestrost njihovih organizacijskih oblik, kadrovski (profesionalni in predvsem prostovoljski potencial) ter lastni finančni viri predstavljajo dobro osnovo za širitev obsega socialnih in drugih storitev v skladu s potrebami prebivalcev ter za delen prenos teh storitev iz javnega v nevladni sektor. Zaradi izjemnega pomena NVO v družbi pa je potreba po zakonski ureditvi njihovega delovanja nujna, saj bomo le tako lahko zagotovili boljšo povezanost in učinkovitost njihovega delovanja ter krepitev in optimizacijo sodelovanja z državo. Z omizjem tako želimo predstaviti poglede različnih deležnikov na predlagano ureditev področja NVO, ki je predvidena v Zakona o nevladnih organizacijah ter izpostaviti ključne priložnosti in izzive razvoja slovenskega nevladnega sektorja v bližnji prihodnosti.

Vabimo vas, da pri sooblikovanju odgovorov na ključna vprašanja razvoja nevladnega sektorja v Sloveniji sodelujete tudi vi s sodelovanjem na okrogli mizi (več na povezavi >>), ki bo potekala v sredo, 4. 4. 2018, ob 17h v predavalnici P14 na Fakulteti za upravo (UL), Gosarjeva ul. 5, Ljubljana.

Predvideni program omizja “Izzivi Slovenije 2020”: Prihodnost razvoja nevladnih organizacij v slovenski družbi:

16:40-17:00  Prihod in sprejem udeležencev

17:00-17:05  Pozdravni nagovor

• dr. Aleksander Aristovnik, direktor Zavoda 14 in Fakulteta za upravo, UL

17:05-17:20  Uvodni nagovor

• g. Boris Koprivnikar, minister za javno upravo

17:20-19:00  Omizje: Kako do opolnomočenja in transparentnosti delovanja NVO?

• ga. Anita Ogulin, Zveza prijateljev mladine Ljubljana Moste Polje
  • g. Goran Forbici, direktor CNVOS
  • ga. Tereza Novak, izvršna direktorica Slovenske filantropije
  • dr. Nejc Brezovar, državni sekretar na Ministrstvu za javno upravo
  • ga. Erika Lenčič Stojanovič, vodja služba za nevladne organizacije na Ministrstvu za javno upravo
  • g. Jani Möderndorfer, poslanec Državnega zbora

Moderator: g. Gregor Plantarič, Zavod 14

19:00 Druženje s pogostitvijo

Udeležba na dogodku je brezplačna, zato vas vljudno prosimo, da se do vključno TORKA, 3. 4. 2018 (do 12h) na dogodek prijavite preko spleta>>.

Za dodatne informacije so vam na voljo na naslovu info@zavod14.si.

Vabljeni!

Zavod 14, zavod za sožitje in napredek