Dogodek »StudentHub«

17. oktober, 2018

V  tednu od 22. do 26. oktobra 2018 bo v okviru evropskega projekta SPIDE na fakulteti potekal StudentHub (Intensive BSS-based study programme). Gostili bomo 5 predavateljev ter 10 študentov iz partnerskih univerz iz Latvije, Makedonije in Nemčije, sodelovali pa bodo tudi 4 domači študenti.

V okviru projekta SPIDE je bilo namreč razvito posebno orodje, tj. softver za poslovne simulacije (angl. Business Simulation Software – BSS), ki bo pripomogel k spodbujanju in razvijanju ustvarjalnih in inovativnih kompetenc študentov pri predmetih iz področja menedžmenta in podjetništva. BSS bo predstavljal inovativen koncept v učnem procesu, s katerim bodo študentje z izvajanjem simulacij najrazličnejših izkušenj in hkratno uporabo IKT orodja pridobili znanja, potrebna na trgu dela. Namen dogodka StudentHub je med drugim tudi praktično testiranje tega orodja v okviru intenzivnega študijskega programa.